אני פה בגלל אשתי ביקורת

אני פה בגלל אשתי ביקורת

אני פה בגלל אשתי, יצירת המופת של איזו ליבוביץ', היא קומדיה ישראלית מיתולוגית שהפכה לאבן דרך בתרבות הישראלית. המחזה, שעלה לראשונה בשנת 1994 בבימויו של איז'ו ליבוביץ', זכה להצלחה מסחררת ותורגם אף לאנגלית ולרוסית, תוך שהוא מוצג גם בהוליווד. עד היום, 30 שנה לאחר עלייתו, אני פה בגלל אשתי נחשב לאחת מהצגות הבידור המצליחות ביותר בישראל.

עלילת ההצגה

ההצגה עוסקת בחייהם של שלושה זוגות ישראליים טיפוסיים: יונה ושמואל, זוג מבוגר שנקלע למשבר זוגיות עמוק; אילנה ואלי, זוג צעיר שמתמודד עם קשיי התקשורת הבלתי נמנעים; ורפי ורונית, זוג לכאורה מושלם שמסתיר סודות אפלים. שלושת הזוגות נפגשים בקליניקה של ד"ר מריג', פסיכולוג קצת לא שגרתי, שם הם מנסים לפתור את בעיותיהם תוך כדי מפגש קומי ומטלטל.

ליבוביץ' מצליח לצייר דמויות אנושיות מרתקות ומלאות רבדים, תוך שהוא חושף את הקשיים, התסכולים והרגעים הקומיים החבויים בחיי הנישואים. דרך הדמויות והאינטראקציות ביניהן, מעלה המחזאי שאלות נוקבות על אהבה, זוגיות, נאמנות ותקשורת. נשאלת השאלה, איך המפגש הזה יגמר והאם הפסיכולוג יצליח לפתור להם את הקשיים במערכת יחסים? את הסוד הזה תגלו בהצגה קומית למבוגרים המתאימה לכל המשפחה.

 

ביקורת

הביקורות על ההצגה אני פה בגלל אשתי לאורך השנים היו חיוביות באופן גורף. רבים מהמבקרים שיבחו את הכתיבה המבריקה של ליבוביץ', את הבימוי המושלם של איז'ו ליבוביץ' ואת המשחק הנהדר של צוות השחקנים. ההצגה זכתה גם לאהבה גדולה בקרב הקהל, והיא ממשיכה למלא אולמות בכל רחבי הארץ במשך שנים.

 

קרדיטים, תודות ואנשי צוות

מפיקים:
התיאטרון העברי – תיאטרון הצפון – היכל התרבות פתח-תקוה

מאת: איזו ליבוביץ,
עיבוד כתיבה ובימוי: גדי צדקה.

משתתפים: יניב פולישוק, סופי צדקה/מעיין אשכנזי, גיל וסרמן/ אסף פרי, דניאל היב/שרי גבעתי, מורן מלכה, פיני טבגר, יובל אברמוביץ.

זמן ההצגה: שעה ו-40 דקות

טיקטאק (ticktak.co.il) אינו משרד כרטיסים. האתר מספק אך ורק קישורים לאתרים חיצוניים העוסקים בממכר כרטיסים להצגות, פסטיבלים והופעות באשר הם, אין לנו כלל אחריות בכל נושא בעניין.

שיתוף בוואטסאפ
שיתוף בטלגרם