בית בובות הצגה

בית בובות הצגה

בהפקת תיאטרון הבימה ההצגה בית בובות, בכיכובה של הקומיקאית והשחקנית שני כהן ובבימויו של חנן שניר, מעוררת עניין רב בקרב חובבי התיאטרון בישראל. ההצגה, המבוססת על המחזה הקלאסי של הנריק איבסן, עוצמתית ומרגשת למבוגרים ולכל המשפחה.

עלילת ההצגה

העלילה סובבת סביב חגיגות ערב חג המולד בבית משפחת הלמר. טורוואלד, בעלה של נורה, עומד להתמנות כמנהל הבנק המקומי, והעתיד נראה ורוד. אולם, שמחת החג מתערערת כאשר כריסטיאן קרוגסטאד, עובד בבנק, מאיים לחשוף סוד אפל מעברה של נורה.

נורה נאלצת ליטול הלוואה סודית מאחורי גבו של בעלה, תוך שהיא מסכנת את כבודה ואת עתידה. ככל שהמחזה מתקדם, נחשפים לא רק שקריה של נורה, אלא גם הצביעות והריקון של החברה שבה היא חיה. טורוואלד, המייצג את הגבר הדומיננטי והפטריארכלי, מתגלה כאדם אנוכי וחסר רגישות, שאינו מבין את צרכיה הרגשיים של נורה.

הצגתה של שני כהן בתפקיד נורה זוכה לשבחים רבים. כהן מצליחה להעביר את המורכבות של דמותה של נורה, אישה לכודה בין אהבתה לבעלה ולילדיה לבין רצונה לחופש ומימוש עצמי. הבימוי של חנן שניר מדגיש את הדימויים החזותיים והסמליים במחזה, תוך יצירת אווירה מתוחה וקלאוסטרופובית.

להלן מספר נקודות נוספות שכדאי לציין:

  • ההצגה זכתה לביקורות חיוביות רבות, הן מצד המבקרים והן מצד הקהל.
  • רבים רואים בהצגה זו הצגה פמיניסטית חשובה, המביאה לידי ביטוי את המאבק של נשים לחופש ושוויון.
  • ההצגה מעוררת דיון ער בנושאים חברתיים ותרבותיים רלוונטיים גם בימינו.
  • "בית בובות" היא אחת ההצגות המוצלחות ביותר של תיאטרון הבימה בשנים האחרונות.

 

קרדיטים, תודות ואנשי צוות

מפיק: תיאטרון הבימה

מאת: הנריק איבסן
עיבוד ובימוי: חנן שניר
בהשתתפות: שני כהן, יגאל שדה, ריקי בליך, עודד לאופולד, יהויכין פרידלנדר
קרדיט לתמונה: חנן אסור
 
זמן ההצגה: שעה ו-45 דקות
 

בין אם אתם חובבי תיאטרון ותיקים או שרק מתחילים לגלות את הקסם של הבמה, בקהילה שלנו תמצאו את כל ההצגות תיאטרון הרלוונטיות וחמות של השנה. בנוסף תמצאו כרטיסים להצגות, הופעות מוזיקה, קומדיה ועוד אירועי לילה חמים ומרכזיים.

טיקטאק (ticktak.co.il) אינו משרד כרטיסים. האתר מספק אך ורק קישורים לאתרים חיצוניים העוסקים בממכר כרטיסים להצגות, פסטיבלים והופעות באשר הם, אין לנו כלל אחריות בכל נושא בעניין.

שיתוף בוואטסאפ
שיתוף בטלגרם